Classes 1964-1966

Back Row: Steve Colgan, John Zolnowsky, Lin Seder, Brian Tucholke, Russ Cuckler, Phil Hiller, David Bahr

3rd Row: Diana Merrill, Lessi Smebakken, Lynette Hulit Fahy, Patricia Mower Plummer, Pat Lowery Sheets,

LauraleeFerguson Barton, Lora Warner Lockert, Bobbie Clay Kennedy, Linda Winkler Colson, Robert Marty

2nd Row: Darleen Wood Aaberg, Ellen Duncan Heston, Rita Berry Mitchell, Roxanne Wert Pelata, Marney Eulberg,

Gwenda Crawford Buckmaster, Betty Merwin Edelman, Judy Keisner Klein, Holly Tureen

Front row: Gloria Aaberg-Gillespie, Gail Sogge Reed, Sally Wilson Balitsaris

CLASS OF 1964

CLASS COORDINATOR: Bob Marty, 3841 South Idalia Street Aurora, CO 80013 PH 303-693-3587, email No1Bahb@aol.com

Judy Keisner Klein

Gloria Aaberg Gillespie

Carolyn (Abraham) Williams

Sally (Wilson) Balitsaris

Gwenda Crawford Buckmaster

Rita Berry Mitchell

Buhler, Hermann

Steve Colgan

Russ Cuckler

Dennis D Dirks

Lauralee (Ferguson) Barton

Ronald Frary

Robert Lyons

Elsie Lyons

Bob Marty

Patricia Mower Plummer

Thomas Nekuda

Martha Ann Nolusch

Dennis Oellrich

Bonnie (O'Dea) Jones

Jean Parsons

Donna Pierce Pescon

Al Marie Pourier White

Pauline Peters Staben

Greg Roper

Marilyn Swint Miller

Linda Spaecht Parales

Gail Sogge Reed

Robert Schepler

Lin Seder

Robert Sharp

Lessi Smebakken

Sharon Serry Williams O'Brien

Terry Thompson

Don Tillotson

Brian Tucholke

Bruce Wadleigh

Larry Warner

Rita Willis Weiker

Roxanne Wert Pelata

Pam Wendt Taylor

Dennis Wilson

Larry Wilson

Sam Zimiga

Dr. John Zolnowski

Cheryl (Katsch) Brown

Thomas Burrell

Don Chancellor

Linda (Winkler) Colson

Loreen (Ruble) Darling

Les Duncan

Jane (Rahn) Edwards

Gary Emery

Dr. Marney Eulberg

Lynnette (Hulit) Fahy

Wayne Farrens

Norman Fox

Kathleen (Sauser) Geraets

Mary Lou (Hallet) Giedd

Larry Gooden

Sharon (Hartman) Guthmiller

Sandra Halverson

Ellen (Duncan) Heston

Phillip Hiller

Marie (Sproule) Hokanson

Mary Jean Lingren

Dane Jenniges

Linda (Burleson) Johnson

Eddie Keller

Suzie (Schroeder) Liebe

Lora (Warner) Lockert

Roger McCollam

Susan (Kazmer) Rivera

Pat (Lowery) Sheets

Holly Tureen

Class Contact List

1964 DECEASED CLASSMATES

For those who have gone to a better place, may you continue to rest in peace and watch over the rest of us as we proceed along the pathways of life, both the good and the bad.

Bobbie (Clay) Kennedy (2021)

Lathan Edwards (1998)

Wade L. Fleming

Mike Hall

Kathy (Homan) Trautman

Kathryn (Homelvig) Jass (2010)

Raymond M. Kennedy (1998)

Juanita Krein Fish (1998)

Terry Marvin (1970's)

Betty (Merwin) Edelman (2018)

Virgil Peters

Barbara Sparks (1963)

Sandy (Lowery) Koca, Duane McClure and JoAnn (Flyte) Bahr

CLASS OF 1965

CLASS COORDINATOR: Larry Renz, 2111 Baltimore, Hot Springs, SD 57747 (605) 745-5228

Carol Knisley Alford

Joe Allen, HC

Don Bechtold

Ronald Bergen

Stephanie L. Butler

Kay Kroth Brenner

Samuel R. Birdsall

Tom Birdsall

Linda Corkle Block

Janice Muhm Connell

Allen Crowell

Merlin Dawson

Steve DeBoer

Brant Defibaugh

Richard Dinkel

Donna Miner Dryden

Dyson Paul Ferron

Dennis Flannagen

Ruby Webster Gooden

Ben Gossel

Laura Clifford Grahim

Sally Wilcox Grey

Luella Gluhm Griffith

Susan Field Haden

Ken Haden

Kathryn Hagel

Jean Uhl Hannan

Gerry Hanson

David Hanson

Dawn Maisel Hanson

Mike Hattervig

Lorene Heindel

Sharon Schleve Henderson

Leroy Hibbs

Calvin Hill

Judy Worden Hinek

Russ Hoff

Mary Vandewater Hoff

Dick Huntley

Dan Inman

Corinne Johnson

Jerry Kaiser

Susan Lea (Nielsen) Knapp

Sandra Lowery Koca

Jim Kocer

Gloria Tyon Kozak

Karren McAllister Kruse

Nancy Kjar Krutch

Marilyn Halls Torres

Belva Colson Liggett

Roy Lorensen

Larry Marchant

John Meyer

Duane McClure

John McEachran

Ken McMillan

Doris Lockhart Merrill

Larry Merrill

Ruth Miller

Roland Monroe

Tom Muhm

Gene Neubauer

Richard O'Conner

Henry Pantoja

James W. Peters

Sam Pierce

Sheryl Karges Pitzer

Jim Reder

Fred Reese

Larry Renz

Steve Ringenberg

Mary Shaver Sedillo

Lois Olson Seger

Fred Smith

Annette Nelson Smith

Mark Stanley

Marilyn Jeitz Torres

Bob Varick

Marilyn Kommes Varick

Sandra Meier Vaughn

Judi Heimbuck Wackerbarth

Jennifer Heimrick Walker

Peggy Pudwill Warner

Carol Nelson Weiss

Jerry Wendland

Kay Slagel Whiting

Carol Abraham Williams

Mike Willis

Linda Frary Graham

Bill Wolvington

Anne Davis Zwetzig

Class Contact List

DECEASED CLASSMATES

Duane Dinkel

Michael Faverty (1987)

Corine Hansen (2010)

George Niemann

Front row: Tom Waugh, David Kennedy, Rocky English, Steve Wilson

Back row: Leo Sogge, Barbara Crawford, Carmen Thompson, Kay Sieg, Bill Lawrence

CLASS OF 1966

CLASS COORDINATOR: Peggy Duncan Varick, 27541 Cascade Road , Hot Springs, SD 57747 (605) 745-5616E-mail:cpvarick@gwtc.net

Warren Arter

Alan Baldwin

Phyllis Barrow Dubbe

Laura Benedict

Dick Benson

Mike Bourland

Johnny Burrell

Joan Case Sheets

John Christensen

Laura Christensen Staten

Connie Clyde Gray-Passi

Gary Cockerham

Tom Conger

Barbara Crawford Hansen

Barbara Donnell Highstreet

Peggy Duncan Varick

Clarence Duster

Anita Dyball Chittendon

Rita Easterby Olson

Rockie English

Ben Elly

Gene Farrens

Wendy Faverty Steward

Dorothy Fischer

Randy Flanagan

Linda Flyte Weise

Gordon Forbord

Jerry (Thomas) Frohman

George Geraets

Georgia Getz Elly

Dale Gilles

Lavona Gordon Galvin

Clyde Gorsuch

Mardella Graf Klein

Sharon Hagel Pleus

Barbara Halls Lee

Dayle Harper Harris

Alvin Harris

Adam Heath

Janet Hiland Todd

Melvin Hilgenberg

James Hoyer

Kay Jenniges Flock

Mark Jenniges

Mary Johnson Duster

Vivan Karge Hatch

Shirley Katsch Mikkelson

David Kennedy

Jerry Knapp

Bill Lawrence

Cheryl Martin Zimiga

Randy McClure

Terry McCune

Rose McFarland Jackson

Mike Mildner

Duke Mower

Ernest Nauman

Gary Oakley

Linda Olsen Walker

Frank Pantoja

Gary Paul

Robert Peck

Mary Pfeiler

Lynn Ralston Mesnard

Tom Roth

Ken Rutter

Gail Sanders Heil

Ed Scott

Kay Sieg Huxford

Robert Shannon

Leo Sogge

Darrell Snyder

Leon Sproule

Jan Stiver

Carmen Thompson Edwards

Shirley Thompson Edwards

Geraldine Uhl Church

Ronald Uldrikson

Paul Valandra

Ellen Ward Ring

Tom Waugh

Susan Whetstone Fisher

Steve Wilson

Tom Witte

David Zolnowsky

Class Contact List

DECEASED CLASSMATES:

Christine Bailey Nellis

Warren Benson

Bruce Huxford (2001)

Steve Kientz (2004)

James Wilder

Previous: Class Rosters 1960-1963

Next: Class Rosters 1967-1969