Classes 1967-1969

Top Row: Left to Right: Ron Dallen, Ricky Pierce, Jeanette Lewis Pierce, Linda Leonard Lawrence, Patsy Inman Keipper, Steve McBride

Seated: Left to Right: Noel Pudwill, Ted Hagen, Bill Waugh, Bob McAllister

Class Coordinator: Steve McBride, 326 E Meade St. Rapid City, SD 57701, 605-209-9774 knoxmcb@gmail.com

CLASS OF 1967

Kristine Bailey

Tammy Birdsall O Connor

Geri Burleson Goldhagen

Bonnie Burrell Jones

Jean Christensen Gilkey

Karen Clyde Foster

Patty Coates Dawson

Kathy Conlon

Ron Dallen

Joyce Dinkel Beseke

John Donnafield

Christine Eisenrich Rogers

Michael Evans

Mary Fansler Bisson

Barry Field

Leroy Foster

Albert Freeman

Ambrose Freeman

Patsy Garrett Hood

Barbara Gilles Johnson

Lois June Hagen Holmes

Ted Hagen

Marilyn Hanson Schepler

Sharon Hanson Mower

Kenneth Heins

Nancy (Hickok) Hunter

Barbara Hotchkiss

Douglas Hotchkiss

Brenda Gran Hoyer

Larry Hoyer

Edwin Hussey

Patricia Inman Keipper

Ron Johnson

Marilyn Jeitz Torres

Tom Kazmer

Linda Kennedy Rogers

Jo Anne Lamphere White

Linda Leonard Lawrence

Jeanette Lewis Pierce

Richard Lorenz

Norman Mack

Doug Marks

Robert Mcallister

Steve Mcbride

Barbara Mcmillian Schirmer

Cheryl Mueksch Truelson

Susan Nolan

Betty Nelson Bucholz

Kathy Norman Coleman

Lyle Osterholt

Catherine Peck

Linda Petty Richter

Catherine Pfeiler

Ricky Pierce

Noel Pudwill

Lynn Dee Rapp

Jean Reese Gilles

Ed Renstrom

Russ Sanders

Joyce Schleve Nicolaus

Gerald Shagla

Shelborn Marie Hoover

John Stanley

Esther Stewart

Mary Tarrell Wilson

Carol Thompson Kientz

Michelle Throne Kohn

Cheryl Trulson

David Turnbull

Bill Waugh

Harvey Weisser

Sue Wilder Johnson

Laree L. Williams

Richard Worden

Jerry Wyatt

Sam Vaughn

Class Contact List

DECEASED

Gilbert Bogner (2019)

Anne Colgan (2002)

Delsie (Finch) Smith (2014)

Don Gale

Sharron Graf (1975)

Mary Jane Halls - Marty (1993)

Thomas Ladd Killinger

Don Merrill (2006)

Nancy (Merrill) Richter (2013)

Linda Michael-Paton

Larry Muchow (2016)

Glenda Reder Lorenz (2016)

Susan Rodman-Smith

Jack Ruble

Sheldon Walgren

Allen Wilhelm

Top Row: Left to Right: Chuck March, Ron Wilcox, Cecelia (Hiller) Merrigan, Steve Sieg, Rita (Bell) Bogner, Ken Benzel,

George Pollard

Seated: Left to Right: Charlie Brown, Arlene (Cuckler) Walker, Joyce Farrell, Jill (Holwell) Evangelista, Jim Nekuda

CLASS OF 1968

CLASS COORDINATOR: Joyce Farrell, 321 Dakota Ave, Hot Springs, SD 57747 (605) 745-3543 e-mail: jfarrell@gwtc.net

Barbara Swartz Anderson

Linda Romey Anderson

Michael Anderson

Rita Bogner Bell

Ken Benzel

Alvin Bertelson

Charles Brown

Steve Broyles

Elizabeth Davis Coyle

Bill Case

Carol Arter Case

Meri Clason

Phil Cary

Kenneth Clyde

Margaret Gray Cary

Arlene Cuckler

Martin Dahl

Jim Dahlberg

Mary Zolnowsky Day

Dianne Betty Carter

Jill Howell Evangelista

Joyce Farrell

Richard Gereats

Mark Goesch

Glenda Hagen

Bill Himmelwright

Gene Hoff

Charlene Donnell Hotchkiss

Connie Nolan Howie

Lynn Hulit

Raymond Hussey

Brian Jensen

Candy Knisley Johnson

Jayci Johnson

Thelma Reitenbaugh Jensen

Keith Kaiser

Dennis Kazmer

Kelly Kietzke

Luke Konantz

Ralph Kruse

Tom Leonard

Karen Martin Lockhart

Joan Johnson Mabry

Terry Mann

Linda Scott Marchant

Ken Mcclung

Cecilia Hiller Merrigan

Judie Norman Morehead

Judy Duster Muhm

Patricia Piper Murry

Sandra Renstrom Nauman

Jim Nekuda

Carol Winterberg Nairn

Dorothy Nielsen

Frank Peck

Dr. W. Ethen Perkins

George Pollard

Darrell Ralston

Ken & Eugenie Reder

Tom Roper

Jerry Rose

Paul Schepler

Steven Sieg

Jerry Speaect

Sherrie Mueller Struble

Carol Jorgenson Sturdivant

Noreen Sullivan

Lynn Sunding Terrell

John Theisen

Cathy Abraham Thomas

Connee Turner

Joann Kaiser Tusa

Judy Vandewater

Larry Varick

Joe Varick

Gayle Wilson Voeller

Sandra Bruer Wadleigh

Ron Wilcox

Hoot Willhoite

Class Contact List

DECEASED CLASSMATES:

Ronald Aaberg

Don Eisenreich (2008)

Vernon Foster (2000)

Linda Herman Bourland

Larry Huntley (1999)

Marilyn Odegaard Knapp (2009)

Charles "Chuck" March (2015)

Tim Moffitt

Doug Muhm

Terry Nygaard

Jim Peck

Gary Pierce (2002)

Steve Tyon

George Van Dewater (1998)

Harold Witte (2009)

Top Row: Left to Right: Linda (Marks) Leochner, Lon Sharp, Dennis Mehlhaff, Brad Baldwin, Frank Flyte and Ruth (Anderson) Knapp

Seated: Left to Right: Lorna ( Francis) Walgren, Susan ( Inman) Thelen, Karen (Haley) March, and Louise( Snow) Layton

CLASS OF 1969

CLASS COORDINATOR:

Susan E. (Alcorn) Hubbard

Ruth (Anderson) Knapp

Stanley Adair

Randy Bailey

Brad Baldwin

Sylvia (Bergen) Ecoffey

Judy (Bertsch) Lorenz

Leslie (Boekout) Valendra

Craig Bronner

Daleine (Burleson) Cameron

Donna Calkins

Larry Clifford

Rodney Clyde

J.W. (Jim) Cope

Milford Dawson

Nancy (DeBoer) Olbright

Leon Casey Dunsmore

Janet (Eastep) Boyer

William (Sonny) T. Elliott

Michael D. Espinoza

Joan (Farrier) Pearson

Frank Flyte

Lorna (Francis) Walgren

Carleen (Fugier) Mahan

David Fuller

Justin Fulton

Barbara Gibson

Richard Gibson

Linda (Gilles) Kazmer

Jim Gossell

Karen (Haley) March

Marvin Halls

Bruce Heimbuck

LaDonna (Heindel) Burgess

Carolyn (Heins), Schwiderski

Larry Hinzman

Irene (Howell) Beard

Susan (Inman) Thelen

Mick Jenniges

Karen (Jensen) Morgan

Larry Jeitz

Joyce (Kaiser) Park

Gary G. Kaplan

Craig Katt

Kevin Katsch

Dave Knapp

Betty (Krebs) Marrs

Robert Lewis

Jerry Maisel

Linda (Marks) Leochner

Bradly McAdams

Ida (McFarland) Darling

Sandra (McGuire) Wheeler

Dennis Mehlhaff

Robert A. Merrill

Lynn Mitchell

Terry Moffitt

Marti (Muchow) Vavrichek

Kathleen (Mullin) Allen

Bonnie Nelson

Charles Nollsch

Harley Ogle

Reuben Osterholt

Nancy Pfeiler

Norman Perkins

Rodger Pudwill

Jim Ray

Debbie (Rapp) Wommen

David Reese

Jerry Rose

Larry Sandy

Sandy (Sandy) Cherry

Kathy (Schlabs) Toolev

Judy (Schleve) Adam

Donna (Schuppan) Cortova

Walter Eugene Schuppan

Carolyn (Shaw) Nudo

Lon Sharp

Connie Shook

Louise (Snow) Layton

Kathy (Speaect) Foreman

Jocelyn (Sproule) Carson

Mark Stiver

Randy Stombaugh

Doug Strackbein

Sandra (Sunding) Standen

Sharon (Sweitzer) McGuire

Vivian (Tennyson) Bertelson

Gary Thompson

Patti (Thomlinson) Hereford

Margaret Travis

George Uhl

Casey Varick

Nancy Whetstone

David White

Jackie Whiting

Dale V. Wilhelm

Susan (Williams) Turnbull

Harley Wilson

Shelley (Wilson) Campbell

Rebecca (Witt) Benton

Rita (Zolnowsky) Carter

Leslie (Boekhout) Valandra,

Class Contact List

DECEASED CLASSMATES

Craig Adams (2015)

Martin Coldross

David Dahlberg

Eileen Dorian (1999)

Susan M. Hickok (2002)

Nancy Kommes

Connie (McAllister) Rincker (2002)

Dan McClung (2008)

Mike Mullett (2008)

Connie (O'Connor) Hoyer,

Donna Rahn

Michael Rowan

Marty Ruud (1972)

Kevin Sanders (2007)

Raylene (Schmidt) Markitan (2006)

Richard Steiger

Craig Walgren

Previous: Class Rosters 1964-1966

Next: Class Rosters 1970-1972